„Лудогорец“ с комфортен аванс в първия двубой от Шампионска лига

0
„Лудогорец“

В първия двубой от втория предварителен кръг „орлите“ си осигуриха комфортен аванс преди реванша, побеждавайки тима на „Младост“ (Подгорица) с 2:0 на „Лудогорец Арена“.

Възпитаниците на Георги Дерменджиев се представиха стабилно срещу черногорците и стигнаха до чист успех, благодарение на голове на Козмин Моци и Джоди Лукоки. Централният бранител откри резултата в 13-та минута след точно изпълнение от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Лукоки. След още 13 минути самият Лукоки покачи на 2:0 с добавка от близко разстояние след изстрел на Кишада.

До края на двубоя „орлите“ изпуснаха още няколко добри положения да вкарат нов гол, като в крайна сметка срещата завърши при резултат 2:0 за Лудогорец. По този начин шампионите на България си осигуриха добра преднина преди реванша в Подгорица и вече са близо до третия предварителен кръг на Шампионска лига. „Орлите“ могат да съжаляват, че не постигнаха доста по-убедителна победа, защото пропиляха повече от половин дузина чисти положения.