„Лудогорец“ с летящ старт в квалификациите на Шампионска лига

0
с летящ старт

„Лудогорец“ започна с летящ старт участието си в квалификациите на Шампионска лига с разгромна победа 7:0 над шампиона на Северна Ирландия „Крусейдърс“.

С хеттрик се отличи влезлият като резервата Якуб Шверчок, който оформи постижението си в рамките на седем минути (73, 78, 80), на два пъти вкара Марселиньо (25, 66), веднъж се разписа Клаудиу Кешерю (53), а Браун си отбеляза автогол в 40-ата минута на двубоя.

Лидерът на „орлите“ Марселиньо откри резултата на „Лудогорец Арена“ още в 25-ата минута след асистенция на Сисиньо. В края на първото полувреме възпитаниците на Пауло Аутори удвоиха аванса си след автогол на Родни Браун. Вандерсон и Кешерю комбинираха добре отляво, румънецът нахлу в наказателното поле и центрира остро към Мисиджан, а в опита си да спре подаването Браун прати топката в собствената си врата.

След почивката доминацията на разградчани бе още по-сериозна и логично домакините стигнаха до нови пет попадения. Първо Кешерю направи резултата класически в 53-тата минута, а в 66-ата Марселиньо вкара втория си гол в мача за 4:0. Две минути по-късно в игра се появи полският нападател на Лудогорец Якуб Шверчок, който в рамките на само седем минути (73‘, 78‘, 80‘) направи хеттрик, оформяйки разгромното 7:0 в полза на българския шампион. По този начин „орлите“ на практика си гарантираха място във втория предварителен кръг на турнира, като реваншът след седмица в Белфаст ще е по-скоро протоколен.