„Лудогорец“ с минимална победа над „Зрински“ (Мостар)

0
минимална победа

„Лудогорец“  постигна минимална победа с 1:0 при домакинството си на босненския „Зрински“ (Мостар) в първия мач между двата тима от третия квалификационен кръг на турнира Лига Европа.

Единственият гол в срещата на „Лудогорец Арена“ падна през първата част и бе дело на Козмин Моци. Румънският бранител на разградчани се разписа в 16-ата минута, засичайки с глава центриране от корнер на Вандерсон. За попадението сериозна роля изигра и неумелата намеса на вратаря на гостите Солдо. Стражът не прецени добре летежа на топката и буквално я подари на оставения напълно непокрит на метър от вратата Моци, който от чиста позиция не сбърка за 1:0.

Като цяло през почти целия двубой възпитаниците на Пауло Аутори доминираха над своя съперник, но пропуските пред противниковата врата ги лишиха от по-комфортна преднина преди реванша след седмица.

„Орлите” отпаднаха от битката за групите в Шампионската лига и сега търсят участие в груповата фаза на Лига Европа, като за целта трябва да отстранят първо Зрински, а след това да се справят с победителя от двойката „Торпедо“ (Кутаиси) – „Кукеши“.