„Лудогорец“ с престижна победа в първия евромач в Разград

0
Близо 19 млн. евро

„Лудогорец“ постигна престижна победа с 2:1 над втория в Бундеслигата „Хофенхайм“ в мач от груповата фаза на Лига Европа.

Това бе първия мач от европейски турнир, който „орлите“ играха на стадиона си „Лудгорец Арена“. Освен това, те счупиха „каръка“, който преследва повече от 10 години българските отбори, които от 2005 г. нямат успех в двубоите с германски отбори.

„Лудогорец“  изигра чудесен мач, в който успя да надиграе отбора, който само преди броени дни бе победил „Байерн“.

Гостите поведоха с „гол от съблекалнята“, още преди да изтече втората минута след началния сигнал. Кадербек се възползва от груба грешка на Моци и заля със студен душ 9-те хиляди зрители на трибуните.

„Лудогорец“ бързо излезе от шока и се вдигна в атака, наложи превес, но до края на полувремето не успя да материализира превъзходството си.

Това стана веднага след почивката. В 47-ата минута Сининьо центрира отдясно и защитник на гостите изчисти. Топката попадна в Светослав Дяков, който с топовен изстрел не остави шанс на стража на Хофе – 1:1.

В 71-ата минута разградчани постигнаха пълен обрат. Марселиньо напредна през центъра и намери Кампаняро, който без да се бави насочи топката към Лукоки. „Синът на вятъра“ нагласи кълбото на силния д си есен крак и с прецизен удар по диагонала опъна мрежата за 2:1.

Спечелените три точки са и много важни в битката на „Лудогорец“  за продължаване напред в турнира. В другия мач от групата „Брага“ победи с късен гол „Истанбул“ (Башакшехир! с 2:1 и оглавява групата с пълен актив от 6 точки. „Лудогорец“  е втори с 4, „Истанбул“ има една, а „Хофенхайм“  е на дъното без точки.