„Лудогорец“ с тежка загуба в Израел

0
„Лудогорец“ инкасира тежка загуба

Отборът на „Лудогорец“ инкасира тежка загуба с 0:2 при гостуването си на „Апоел“ (Беер Шева) в мач от третия предварителен кръг на Шампионска лига.

Резултатът откри Нуакеме в 19-ата минута, а в 79-ата Охана вкара втори гол.

Резултатът можеше да е съвсем друг, но Вандерсон на три пъти не успя да реализира от чисти позиции. За сериозната, като цифрово изражение, загуба най-вече вина има изключително слабата игра на разградчани в защита, където четиримата бранители и двамата дефанзивни полузащитници допуснаха множество елементарни грешки.

В 19-та минута след брилянтна атака домакините поведоха в резултата. Атаката тръгна след комбинация между Нуакеме и Меликсон. Защитата не българския шампион не успя да се ориентира, топката отново се върна при Нуакеме, който прецизно я прати в мрежата на „Лудогорец“ за 1:0. Реакцията на „орлите“ бе скорострелна, след като Марселиньо изпълни много прецизен пряк свободен удар, който обаче бе избит от стража на израелците Гай Хаимов. След неговата намеса кълбото попадна директно в краката на Вандерсон, но бразилецът не се възползва и пропиля отлична възможност за възпитаниците на Георги Дерменджиев.

Втората част стартира ударно за разградчани, след като три минути след подновяването на играта Вандерсон бе изведен по перфектен начин от Марселиньо. Бразилецът обаче за втори път обаче не бе прецизен и съумя да изпрати топката в мрежата на израелските шампиони. В 79-та минута задачата на „Лудогорец“ съвсем се усложни, след като „Апоел“ реализира второ попадение. Резервата Михаел Охана успя да отбележи с голяма доза късмет, след като при негов удар с глава топката рикошира в крака на Игор Пластун, което впоследствие я направи неспасяема за Хорхе Брун.

До края на срещата „орлите“ не съумяха да стигнат до така ценното попадение на чужд терен и ще трябва да търсят пълен обрат в реванша в Разград след седмица.