Лудогорец се класира за директните елиминации в Лига Европа

0

Лудогорец се класира за директните елиминации в Лига Европа след равенство 1:1 в последния си решителен сблъсък с унгарския Ференцварош.

Джоди Лукоки откри за Лудогорец в 24-ата минута, в 5-ата от добавеното време Николай Сигневич изравни с глава.

Мачът на „Лудогорец арена” започна с териториален натиск за гостите от Будапеща, но постепенно футболистите на Лудогорец взеха нещата в свои ръце и в 24-ата минута ликуваха. Клаудиу Кешеру пресече пас в центъра на терена и незабавно комбинира с Марселиньо в предни позиции. Бразилецът овладя и изведе отлично включващия се на скорост Джоди Лукоки. Нападателят овладя и излезе очи в очи с вратаря на Ференцварош, за да „копне” технично топката и да реализира за 1:0.

След отбелязания гол домакините заиграха с още по-голямо настроение, но футболистите на Ференцварош успяха да стигнато до две много добри възможности за изравняване на резултата. Първата от тях дойде в 37-ата минута, когато късметът покри „орлите”. След центриране от поредния корнер, в наказателното поле на Лудогорец последва разбъркване, при което Анисе не успя да изчисти топката. Така тя се озова във Фримпонг, който стреля силно от няколко метра, но прати коженото кълбо в левия страничен стълб.

Четири минути преди почивката Стефан Баджи извърши фаул пред собственото си наказателното поле, който доведе до пряк свободен удар. Исаел се нагърби с изпълнението и стреля силно, но топката профуча покрай вратата на Пламен Илиев.

Втората част започна с натиск на домакините от Разград, които създадоха няколко добри положения, но не успяха да увеличат преднината си. Нещо повече – допуснаха нелепо изравняване на резултата в продължението на мача, но стигнаха до заветното 1:1, което им гарантира място на 1/16-финалите във втория по сила в Европа турнир.

Жребият за елиминациите ще се тегли в понеделник, 16 декември.