„Лудогорец“ спечели и реванша с „Крусейдърс“

0
„Лудогорец“ спечели и реванша

Българският първенец „Лудогорец“ постигна нов успех над северноирландския „Крусейдърс“ и се класира по категоричен начин за втория квалификационен кръг в Шампионска лига.

След разгромното 7:0 в Разград, „орлите“ се наложиха над своя съперник с 2:0 и така с общ резултат 9:0 продължават в следващата фаза.

Въпреки че игра в тренировъчно темпо, българският шампион отново беше с няколко класи над шампиона на Северна Ирландия. „Зелените“ контролираха мача и откриха резултата в 11-ата минута, когато Родни Браун пресече висока топка в наказателното поле на Крусейдърс, но вместо да я изчисти, той прехвърли собствения си вратар с красив удар. Това беше и вторият автогол на северноирландския защитник в мачовете с българския шампион.

След почивката, възпитаниците на Пауло Аутуори стигнаха до второ попадение, което бе дело на полския нападател Якуб Шверчок.

В следващата фаза съперник на разградчани ще бъде унгарският „Мол Вида“, който се справи трудно с шампиона на Люксембург „Дюделандж“ с общ резултат 3:2.