„Лудогорец“ вкара два гола, но загуби от Реал (Бетис) видео

0

Отборът на Лудогорец загуби с 2:3 гостуването си на третия в Ла Лига “Реал” (Бетис) в мач от група С на Лига Европа.

На „Бенито Вийямарин“ домакините откриха в 25-ата минута, когато Миранда центрира отляво в наказателното поле на Лудогорец, където връхлитащият Луис Енрике изпревари Сисиньо и с плонж с глава се разписа в левия ъгъл на вратата, пазена от Серджио Падт.

Бетис удвои преднината си в 40-ата минута чрез 41-годишната си легенда Хоакин, който се разписа с параболичен удар от далечна дистанция.

„Орлите“ намалиха изоставането си в последните секунди на първото полувреме. Кирил Десподов стреля от малък ъгъл по диагонал от пряк свободен удар, като стража на испанския тим Клаудио Браво успя да избие топката, но тя вече бе преминала голлинията на вратата му.

След почти час игра футболистите на Мануел Пелегрини върнаха преднината си от два гола чрез Серхио Каналес, но вина за попадението има и вратаря на разградчани Падт, който се намеси неубедително.

Четвърт час преди края Рик Джонатан върна надеждите на Лудогорец, след като се разписа с удар по земя от границата на наказателното поле. В заключителните секунди резервата Дени Групер пропиля златен шанс да донесе равенството в изключително вълнуващия и драматичен двубой в Севиля.