„Лудогорец“ започна с фалстарт в Шампионска лига

0
„Лудогорец“ започна с фалстарт

Отборът на „Лудогорец“ започна с фалстарт участието си в евротурнирите през този сезон, след като загуби гостуването си на „Жалгирис“ с 1:2 в мач от втория квалификационен кръг на Шампионска лига. Българският шампион не само изпусна да стигне до победата в литовската столица, но можеше да вземе и много добър аванс. Воденият от Георги Дерменджиев отбор обаче допусна обрат през второто полувреме и ще има по-трудната задача на реванша в Разград, който е след седмица.

В герой за домакините от Вилнюс се превърна бившият играч на ЦСКА Серж Нюаджи, който вкара единия и подаде за другия гол на литовците.

Всичко започна отлично за тима на „Лудогорец“, който откри резултата още в 18-та минута, когато Вандерсон изведе отлично Абел Анисе, мадагаскарецът напредна и със силен изстрел откри резултата. По всичко изглеждаше, че разградчани ще се приберат в България с аванс, но те се сринаха в последните 15 минути. В 78-та Нюаджи изравни след слаба намеса на Козмин Моци в наказателното поле на „орлите“, а седем минути по-късно голмайсторът за „Жалгирис“ преодоля за пореден път изключително слабия Натанаел и подаде по земя към Мантас Куклис, който с прецизен и силен удар оформи крайното 2:1. По този начин „Лудогорец“ започна със загуба новия сезон и ще трябва да търси обрат в реванша в Разград след седмица.

Жалгирис приключи мача в намален състав, след като централният нападател Дарвидас Шернас беше изгонен. Той получи втори жълт картон в продължението на дувбоя за удар с лакът в лицето на Игор Пластун и съвсем логично беше изгонен.

Това означава, че нападателят няма да е на линия за реванша в Разград след само една седмица. Но пък тогава на литовците ще им е необходимо само да се отбраняват и да пазят крехкия си аванс.