Маестро Роджър Федерер полуфиналист в Лондон, ще го последва ли Гришо днес

0

Швейцарският маестро Роджър Федерер си осигури място на полуфиналите на последния за годината турнир на АТР в Лондон след победа над Александър Зверев.

Федерер се наложи с 2:1 сета /7:6 (6), 5:7, 6:1/, а вторият успех в група „Борис Бекер“ му гарантира място на полуфиналите.

Първият сет премина доста равностойно и се реши с тайбрек, в който Роджър Федерер надделя с 8:6 точки.

Последва интригуващ втори сет, в който тръгна с пробив на швейцареца, но после маестрото допусна сервисът му да бъде пробит на два пъти. Така Саша Зверев изравни за 1:1 сета след 7:5 гейма в своя полза.

В третия сет обаче Роджър Федерер бе безапелационен и го взе с 6:1 гейма.

В битка за място на полуфиналите излиза днес и първата ракета на България Григор Димитров. Негов съперник ще бъде Давид Гофен, срещу когото Гришо излиза днес в 16,00 часа във втория си мач от група “Пийт Сампрас”. Ако надделее над белгиеца българинът, който в първия си мач се наложи над четвъртия в света Доминик Тийм от Австрия, също ще си гарантира място на полуфинала.

Григор има положителен баланс от 3-1 победи срещу Гофен. Допълнителен плюс за него в днешния двубой е и бързата настилка в лондонската зала “О2 Арена”.