„Маестрото“ прекъсна 2 серии на „Жокера“

0

За водача в световната ранглиста това беше шеста загуба през цялата година. Три от пораженията му са именно срещу Федерер. Освен това успехът на „Маестрото“, който дойде след час и 19 минути игра, прекъсна две изключителни серии на „Жокера“. Сърбинът не бе побеждаван в зала от 2012 г. насам и в продължение на 23 мача от началото на годината. Федерер поведе и в резултата от двубоите между двамата, който вече е 22:21 в негова полза.
Джокович не показа познатата си игра, като допусна 22 непредизвикани грешки срещу 19 за съперника му. „Фед еспрес“ имаше предимство и при печелившите удари – 19 срещу 12.
Първият сет беше оспорван, като ключът към успеха на Федерер се оказа късният му пробив.
Швейцарецът тръгна силно във втория сет с пробив за 2:0. Джокович бързо го върна и изравни. От там до края на мача Федерер имаше превъзходство, а във важен момент получи малко помощ и от Фортуна, с която направи един от трите си пробива в сета, за да стигне до 6:2.
С това Федерер вече има две победи от два мача и си осигури място в полуфиналите. Джокович има победа и загуба, а в третия си мач в групата ще срещне Томаш Бердих, който отстъпи в три сета от Кей Нишикори.