„Мидтиланд“ изхвърли посредствен „Лудогорец“ от Шампионска лига

0

„Лудогорец“ приключи безславно участието си в Шампионската лига и през този сезон. На „Хювефарма Арена” „орлите“ допуснаха домакинска загуба с 0:1 от датския „Мидтиланд“ във втория предварителен кръг и отпаднаха от по-нататъшно участие в турнира. Така възпитаниците на Павел Върба ще продължат участието си в третия предварителен кръг на Лига Европа.

Единственият гол в мача вкара Жуниор Брумадо в 78-ата минута. Ренан изби с крак удар по диагонал на влезлия като резерва Брумадо, последва нов удар на бразилеца, който рикошира в играч в зелено и излезе в корнер. При последвалия ъглов удар вратарят на домакините изби топката, но последва разбъркване, при което Моци не се намеси добре, топката стигна до Жуниор Брумадо, който я чукна през краката на Ренан за 0:1.

Като цяло разградчани изиграха слаб мач, в който трудно създаваха положения пред вратата на своя съперник. В 83-ата Драйер можеше да удвои преднината на датчаните, след като остана „очи в очи“ с Ренан, но вратарят на „Лудогорец“ с крака изби топката.

В 65-ата минута главния рефер имаше сериозни основания да отсъди дузпа в полза на „орлите“ след игра с ръка на Паулиньо.