„Милан“ надхитри „Лудогорец“, осигури си с комфортен аванс

0
„Милан“ надхитри „Лудогорец“

„Милан“ надхитри „Лудогорец“ и спечели с класическото 3:0 като гост на „Лудогорец“ в първия мач от 1/6-финалите на турнира „Лига Европа“.

Селекцията на Димитър Димитров даде сериозен отпор на „росонерите“, но грешки в решителни ситуации, позволиха на гостите да си тръгнат с повече от комфортен аванс.

Резултата откри Кутроне в 45-ата минута. Гостите разиграха след изпълнение на корнер, последва опасно центриране, което отбраната на българския тим проспа, Кутроне опита да играе с глава, но топката го удари в гърба и влетя в мрежата на Ренан.

В 63-ата минута съдията Милорад Мажич свири дузпа за Милан, след безкрайно глупаво действие на Козмин Моци срещу Кутроне. Рикардо Родригес реализира наказателния удар, след като вкара топката в десния ъгъл, а Ренан се хвърли вляво.

Точка на спора пък сложи влезлият като резерва Фабио Борини в 1-ата минута, който отблизо наказа вече и без това сломената отбрана на българския шампион.

„Лудогорец“ можеше да вкара мача в съвсем друго русло, ако при резултат 0:1, Светослав Дяков не бе ударил гредата, а пък малко преди него, Марселиньо не бе стрелял доста слабо в обсега на Донарума.