„МОЛ Види“ изхвърли „Лудогорец“ от Шампионската лига

0
„МОЛ Види“

„МОЛ Види“ победи „Лудогорец“ с 1:0 и изхвърли разградския тим от борбата за продължаване битката за груповата фаза в Шампионската лига. Двубоят в Разград завърши 0:0 и с общ резултат от двата мача 1:0 любимците на унгарския премиер Виктор Орбан продължават напред. В интерес на истината българският шампион не беше на ниво във втори пореден двубой, в който не само че не се разписа, но и не създаде толкова голови положения.

В 40-ата минута „Лудогорец“ остана с човек по-малко на терена. Защитник на „МОЛ Види“ изблъска с ръка Мисиджан в наказателното поле, а реферът Мануел Шютенгрубер спря играта за да даде втори жълт картон за симулация на Мисиджан. Така разградчани продължиха с числено намален състав и предвид слабата им игра до този момент до края на полувремето логично пуснаха и гол. Това се случи в 45-ата минута, когато Хаджич реализира отблизо с глава след разбъркване в наказателното поле на гостите.

През второто полувреме, макар и с човек по-малко, „Лудогорец“ опита всичко, за да стигне до попадение, което щеше да ги прати напред, но вместо това можеше да инкасира втори гол 15 минути преди края, когато Шаболш Хущи бе оставен непокрит, но Ренан отново остави „Лудогорец“ в мача с великолепно спасяване. Разградлии пък можеха да стигнат до безценния гол в 82-рата минута – след изпълнение на Жоао Пауло от пряк свободен удар топката срещна напречната греда.

За трети път в своята история „Лудогорец“ отпадна във втория кръг на Шампионската лига, след като през 2012 г. загуби от „Динамо“ (Загреб), а три години по-късно отстъпи срещу непретенциозния „Милсами“. Въпреки това българският шампион не напуска Европа, след като отива в третия предварителен кръг на Лига Европа.

Там „Лудогорец“ ще срещне победителя от двойката „Жрински“ (Мостар) и малтийския „Валета“.