Мощен „Сити“ и невзрачен „Реал“ на ¼-финалите  в Шампионска лига (видео)

0
„РБ Лайпциг“ и „Аталанта“

„Манчестър сити“ и „Реал“ се класираха за ¼-финалите  в Шампионска лига. Двата тима обаче постигнаха това по различен начин – „Сити“ изкова 19-ия си пореден успех с мощна, зрелищна игра, докато „кралския“ клуб бе невзрачен, и въпреки че бе с човек повече още от 17-ата минута, трябваше да чакат до 86-ата, за да вкарат за 1:0.

„Гражданите“ поведоха с гола на Бернардо Силва след подаване на Жоао Кансело в 29-ата минута. След почивката Габриел Жезус удвои като отблизо се възползва от паса на Силва.

„Реал“ дълго не успяваше да се възползва от численото си превъзходство. Футболистите на „белия балет“ водеха играта, атакуваха почти непрекъснато, но не можеха да реализират. Все пак победата беше постигната, благодарение на гола на Ферлан Менди, който отбеляза с удар от разстояние в 86-ата минута.