На връх националния празник България победи Словения

0

На връх националния празник България победи Словения с 2:1 в първи мач от новия турнир на УЕФА – Лига на нациите
Божидар Краев даде аванс на българския отбор още в 3-ата минута. Младият футболист не остави никакви шансове на Белец, след плътен удар от около 22 метра, който спря в долния десен ъгъл на вратата му. Миха Зайц изравни в 39-ата минута с глава. Краев изведе отново напред „лъвовете“ в 58-ата минута.

Двубоят стартира ударно за селекцията на Петър Хубчев, която след по-малко от 130 секунди вече водеше в резултата. Точен беше Божидар Краев с плътен изстрел от около 22 метра. Играчът на Мидтиланд получи подаване на Десподов, което мина през краката на Кърхин,  след което прати топката в десния долен ъгъл на Белец. Това е първи гол за футболиста с №12 за България, в петия му двубой.
Последваха няколко опасни атаки на домакините, които стреснаха родната защита, но без да се стига до опасен удар във вратата на Пламен Илиев. Кирил Десподов пък си изпроси глупав жълт картон в 14-ата минута.
„Лъвовете“, които добре затваряха пространствата, пък на контраатака пропуснаха да удвоят, най-вече бъркайки в последното подаване.
По правилото „като не вкарваш ти вкарват“ домакините стигнаха до изравнително попадение, което дойде при първия им удар в очертанията на нашата врата. Това стана в 3-ата минута. Зайц прати топката неспасяемо в горния десен ъгъл на Илиев, след като стреля между Костадинов и Чорбаджийски.

В 58-ата минута България поведе за втори път в този мач, а голмайсторът отново се казваше Божидар Краев. Юношата на „Левски“ беше изведен с отлично подаване от Ивелин Попов, вратарят Белец се хвърли в неговите крака, за да избие топката, но тя рикошира в Краев, който остана сам пред празната врата и вкара своя втори гол за представителния тим на България.