Най-големите звезди на спорта уважиха „Купа Русе“, домакините с купи при юношите и мъжете

0
Най-големите звезди

Много от най-големите звезди в спортната история на България уважиха седмото издание на турнира по вдигане на тежести „Купа Русе“. Сред гостите бяха най-успешният русенски състезател по този спорт – трикратният световен шампион Нено Терзийски, олимпийският, петкратен световен и петкратен европейски шампион Янко Русев, Стефан Топуров – първият в света спортист, вдигнал щанга, превишаваща 3 пъти теглото му, Румен Александров и др. Изявите на тези, на които страната ни ще разчита в близко бъдеще в този донесъл на страната ни толкова много слава спорт, наблюдаваха старши треньорът на националния отбор Иван Иванов, както и президентът и генералният секретар на федерацията Неделчо Колев и Борислав Гидиков.

В състезанието по вдигане на тежести се включиха близо 100 млади щангисти от Русе, Добрич, Варна, Сливен, Сопот, Карлово, Асеновград и др. Пред публиката се представиха и тримата състезатели, които извоюваха медали за България на приключилото преди няколко седмици Европейско първенство по вдигане на тежести – Стилян Гроздев от Русе, който завоюва сребро в двубоя в категория до 62 килограма, Георги Шиков – сребърен медалист в двубоя в категория до 105 килограма и Даниела Пандова, която завоюва  бронз в категория до 48 килограма. В надпреварата взеха участие и други състезатели от разширения състав на националния тим по вдигане на тежести.

При кадетите до 15 години на първо място се класира Георги Йочев от Асеновград, а след него останаха Веселин Русев от ТСК – Русе и Ивайло Лучев от Сопот.

При юношите до 18 години първо място за Христо Христов – от Титан Варна, втори се класира Кристиян Йорданов от ТСК – Русе, а трети остана Стилян Иванов от Добрич.

При жените първа се класира Даниела Пандова, втора остана Галя Шатова, а трета остана Виктория Станева от ТСК – Русе.

При мъжете първи стана Валентин Георгиев от Сливен, втори е Ангел Русев от ТСК – Русе, а трети остана Митко Георгиев от Разград.

В отборното класиране при кадетите първи се класира тимът на Асеновград, а след него останаха отборите на Русе и Добрич.

При юношите първи се класираха ТСК- Русе, следвани от тимовете на Добрич и Асеновград.

При жените първи се класира отборът на Сопот, втори – ТСК – Русе, а трети – Титан – Варна.