Националите играха „по-добре“, вкараха им само 4

0
Националите паднаха

Датчаните, които в първия си мач от надпреварата загубиха с дузпи от Босна, бяха много по-силни днес и заслужено стигнаха до изразителния успех. Мортен Расмусен откри резултата в 39-та минута, а нашите се сринаха в последните 20 минути на двубоя и допуснаха нови три попадение, дело на звездата на „червения динамит“ Кристиан Ериксен, който се разписа в 72-та, 74-та и 82-та минута.

Българските футболисти успяха да отправят едва три удара към противниковата врата в целия двубой и само един от тях бе точен. По този начин „лъвовете“ се прибират от Япония с две унизителни загуби на сметката си и невероятните 11 допуснати гола в два мача.

Подобен резил, в рамките само на четири дни, във футболната ни история се е случвал преди 83 години. В началото на юни 1933 г. за Балканската купа България пада с 0:7 от Румъния след това от Гърция с 0:4. Дни преди това същият състав пада и от Испания с 0:13, което е и най-голямата загуба в историята на националния отбор на страната ни.