Невероятна драма в Баку изведе Хамилтън на върха в генералното класиране

0
Невероятна драма

Невероятна драма, развила се по улиците на Баку по време на надпреварата за Голямата награда на Азербайджан, изведе Люис Хамилтън начело в генералното класиране във Формула 1.

Надпреварата предложи изключително зрелище и драма, в която птичето на щастието кацна на рамото на световния шампион Люис Хамилтън, който прекъсна лошата си поредица от началото на сезона. До голяма степен за успеха на британеца допринесе „братоубийствената“ катастрофа между пилотите на „Ред Бул“ Макс Ферстапен и Даниел Рикиардо в 40-ата обиколка. Две обиколки преди края колоната се оглавяваше от Валтери Ботас и по всичко изглеждаше, че пилотът на „Мерцедес“ ще се качи на най-високото стъпало на подиума, но финландецът имаше малшанса да мине през отломка от сблъсъка между Ферстапен и Рикиардо, която разпори задната му дясна гума и го извади от надпреварата.

Така Хамилтън оглави колоната и спечели първата си победа за сезона, която го изведе и на първо място в генералното класиране. Британецът измина 51 обиколки по улиците на Баку за 1:43:44.291 часа. Втората позиция остана за Кими Райконен (Ферари), който финишира 2.460 секунди след победителя, а другият изненадващ печеливш бе финиширалият трети Серхио Перес (Форс Индия).