Нов резил: Швейцария ни отвя 4:0, „лъвовете“ без точен удар (видео)

0

Българският национали записаха пореден резил във футболната ни история, падайки с 4:0 от Швейцария в последната квалификация за Световното първенство в Катар догодина. За целия мач избраниците на Ясен Петров не отправиха нито един точен удар във вратата на швейцарците. Националният ни отбор продължава да няма победа като гост над 3 години.
Тежката загуба остави „лъвовете“ на Ясен Петров на четвъртото място в група “C” с актив от 8 точки. Успехът изкачи „часовникарите“ на първото място в таблицата с 18 точки и им осигури директно класиране за Мондиал 2022.
Разгромът дойде през второто полувреме. Швейцарците поведоха в 47-ата минута, когато оставения непокрит Ноа Окафор с глава прати топката в мрежата на Караджов.
Десет минути по-късно домакините удвоиха аванса си след точен удар на Варгас. Влезлият като резерва Седрик Итен в 69-ата минута направи резултата 3:0, крайното 4:0 оформи Ремо Фройлер в добавеното време.
Швейцарците вкараха още две попадения, но те бяха отменени след намесата на ВАР.
Европейският шампион Италия завърши наравно 0:0 със Северна Ирландия в Белфаст и ще трябва да си проправи път към световните футболни финали чрез баражите.
Престижното равенство на „Уиндзър Парк“ остави състава на Иън Бараклъф на третото място в групата с актив от 9 точки, докато на дъното е тимът на Литва с 3 пункта.