Нов успех за Гришо в Шанхай, класира се за ¼-финал

0
Григор Димитров официално

Григор Димитров записа нов успех на Мастърса в Шанхай, записвайки чиста победа с 2:0 (6:3; 7:6 /3/) над Сам Куери от САЩ.

Победата класира българина за ¼-финала на турнира, където най-вероятно ще се изправи отново срещу световния номер едно Рафаел Надал, който по-късно ще играе с Фабио Фонини за достигане до тази фаза на турнира.

Гришо успя да пробие сервиса на американеца в четвъртия гейм, с известно колебание успя да го затвърди, след което с разумна игра успешно затвори сета при 6:3.

Вторият сет започна лошо за Григор, който не изглеждаше съвсем концентриран при първия си сервис-гейм в тази част и допусна пробив на нула – 0:2. Димитров обаче отговори подобаващо, пробивайки на свой ред на нула още в следващия гейм. В следващите минути двамата бяха безпощадни на свой сервис, дори нямаше намек за пробив и логично се стигна до тайбрек. В него българинът игра безпощадно точно и без проблеми приключи мача само за 80 минути.

Турнирът в Шанхай е важен за първата българска ракета и с това, че може директно да му осигури място на турнира на 8-те най-добри тенисисти. Това ще стане факт ако българинът, който в момента е на 5-та позиция в битката за място в турнира на най-добрите, достигне до финала в Шанхай. До момента място за сблъсъка в Лондон са си осигурили Рафаел Надал, Роджър Федерер и Александър Зверев.