Нулево „реми“ на „Дунав 2010“ с „Оборище“

0

Първото полувреме протече под диктовката на домакините, играта се водеше предимно в половината на „Оборище“, но въпреки усилията не успяха да материализират нито една от атаките си.
Втората част доста по-равностойно, като не липсваха и нервни моменти, довели до много картони. Мирослав Будинов и Йордан Димитров от „Дунав“ и Ели Маркеш и Обаси за „Оборище“ бяха близо до отбелязване на гол, но ударите им не намериха целта.
dunav-veterani56Преди срещата ветераните на отбора припомниха най-славните времена на русенския футбол, когато „Дунав“ бе фактор в родния елит. В чест на 1 октомври, датата на която през 1975 г. победиха европейския гранд „Рома“ с 1:0 в мач от турнира за Купата на УЕФА, те изиграха демонстративен мач със сборен състав от легенди на столичните „Левски“ и ЦСКА .
От името на БФС връчи зам.-изпълнителният директор на футболната централа Антон Попов връчи паметни плакети на кмета на Русе Пламен Стоилов и депутата Пламен Нунев.