„Орлите“ клъвнаха точка в Леверкузен, но останаха последни в групата

0
„Орлите“ клъвнаха точка

„Лудогорец“ завърши наравно – 1:1 като гост на „Байерн“ (Леверкузен) в мач от предпоследния кръг от груповата фаза на Лига Европа. Орлите“ клъвнаха точка в Леверкузен, но останаха последни в групата, след като АЕК (Ларнака) победи в другия мач като гост „Цюрих“ с 2:1.

Това бе най-добрият мач за разградския тим досега в групата на Лига Европа. Българският шампион поведе с 1:0 с гол на резервата в този мач Марселиньо в 69-ата минута, но в 85-ата Мичел Вайзер изравни за „аспирините“.

Двата отбора изиграха скучно първо полувреме и без нито едно голово положение. Доста по-интересни бяха вторите 45 минути и ако не бяха поредицата от грешки при изравнителния гол, а също така и фамозният шут на Вайзер от много малък ъгъл в стил „Марко Ван Бастен“, българският шампион можеше да си тръгне и с трите точки.

Преди последните мачове в групата Байер води с 10 точки, пред Цюрих с 9, АЕК Ларнака с 5 и Лудогорец с 3 точки.