„Орлите“ с 4-та поредна титла, изравниха рекорд на ЦСКА

0

„Орлите“ завоюваха титлата след победа над „Локомотив“ (Сф) на своя стадион с 4:1 и са недостижими на върха на класирането в „А“- група.
Още преди почивката бразилските звезди Марселиньо 32-та и Жуниор Кишада в 44-ата минути убиха интригата с двете си попадения. След нея пак Кишада в 49-та и Върджил Мисиджан 56-та минута доведоха нещата до погром, а почетното попадение за гостите реализира Даниел Генов в 66-та минута от пряк свободен удар.
Така „орлите“ направиха нещо, което досега само ЦСКА е правил – да спечели четири поредни титли. „Червените“ са го правили между 1980 и 1983 г.
В минутите преди мача празникът за домакинската публика започна с откриването на реновираната и модерна трибуна, кръстена на Козмин Моци. За това събитие дойдоха премиерът Бойко Борисов, министърът на финансите Владислав Горанов, министърът на регионалното развитие Лиляна Попова и президентът на БФС Борислав Михайлов.
Фолкпевицата ДесиСлава изпя новия химн на клуба, а след нея пя и детето-чудо на родната музика Крисия. Купонът с голямата звезда на сръбския турбофолк Цеца Величкович остана за след края на двубоя.