Отличен старт на Григор на Откритото първенство на САЩ

0
Отличен старт

Григор Димитров направи отличен старт при тазгодишното си участие на Откритото първенство на САЩ.

26-годишният българин, поставен под №7 в основната схема, се наложи в първия кръг над чешкия квалификант Вацлав Шафранек с 6:1, 6:4, 6:2.

В първия сет Шафранек успя да спечели само стартовото си подаване, след което Гришо взе нещата в свои ръце и направи серия от пет поредни гейма, за да затвори частта само за 22 минути.

В началото на втория сет 23-годишният чех поведе с 1-0 и спря серията на българина, който обаче направи пробив в третия гейм, а после го затвърди за 3-1. В осмия гейм пред Шафранек се откри първи шанс за пробив в мача, но Димитров спаси брейкбола и не допусна да бъде изваден от ритъм. Вторият сет бе по-равностоен, но единствената грешка на чеха на сервиса му бе достатъчна за абсолютния фаворит в двубоя Григор Димитров да поведе с 2-0.

Третият сет започна интересно с маратонски и атрактивен 11-минутен първи гейм, в който Шафранек подаваше и с много мъки успя да вземе сервиса си. Гришо изравни набързо, а в третия гейм реализира пробив за 2:1. До края на сета деветия в света българин не даде много шансове на чеха и записа чиста победа.

Следващият съперник на Димитров, който наскоро спечели първата си „Мастърс“ титла, триумфирайки в Синсинати, ще бъде победителят от двубоя между Аляж Бедене (Великобритания) и Андрей Рубльов (Русия).