Отстъпихме на Русия 50:76

0

Избраничките на Георги Божков започнаха много силно и поведоха със 7:0. Рускините, които са абсолютен фаворит във групата, без загубен мач до момента, обаче бързо се окопитиха и до края на частта не само заличиха пасива, но и взеха преднина от 6 точки, а в края на полувремето разликата стана двуцифрена – 25:35.

basketball_bg-russia_vadeeva13След третата част рускините увеличиха аванса си на 15 точки, а в четвъртата след шеметна серия от 12 безответни точки завършиха двубоя с 26 точки преднина.

Най-резултатни за България бяха капитанът на „Дунав 8806“ и Жаклин Златанова, които реализираха по 13 точки.

За Русия с най-точен мерник беше 17-годишната Мария Вадеева, която за 17 минути игра отбеляза 15 точки,. Татяна Видмер записа дабъл-дабъл с 14 точки и 10 борби.

В класирането до момента български са трети, с една победа над Швейцария и три загуби и вече нямат дори теоретичен шанс за класиране напред.