Пет купи от държавното първенство завоюваха щангистите на ТСК „Русе“

0
русенски щангисти

С пет купи се завърнаха от финалния кръг на Държавното отборно първенство по вдигане на тежести възпитаниците на ТСК „Русе“, съобщиха от тежкоатлетическия клуб.

В надпреварата, която се проведе в „Спорт палас“ – Варна, се включиха млади щангисти във всички възрастови групи.

Отборно кадетите до 15 години се класираха първи, с първо място на Веселин Русев, второ място на Мерджан Амишев и Николай Серафимов, и трето на Денис Данев и Екрем Шабанов.

Първи станаха и кадетите до 17 години с индивидуални призове са Асен Асенов, Ангел Русев, Хаят Весков и  Кристиян Йорданов, които бяха най-добри в своите групи. Купата за първо място беше завоювана и от кадетките до 15 години с  първо място на Мирена Панева.

На най-високото стъпало на почетната стълбичка се качиха и кадетките до 17 г. Там Стилияна Маринова и Виктория Станева заеха първо място, а Преслава Костова е втора.

Отборът на момчетата зае второ място, със златен медал в индивидуалното класиране е Габриел Георгиев. Юношите на клуба са пети с първо място на Стилян Гроздев и второ на Александър Христов.

Като отлично определиха представянето на своите възпитаници треньорите на ТСК – Русе Кръстина и Радослав Атанасови.

По време на финалния кръг на Държавното отборно първенство  бяха  отбелязани 70 години вдигане на тежести във Варна. На тържеството присъстваха големи имена в спорта сред които Благой Благоев, Янко Русев, Изабела Рифатова и др.