„Петлите“ не впечатлиха, но „клъвнаха“ 3 точки, Дания наказа пропуските на Перу

0
„Петлите“ не впечатлиха, но „клъвнаха“ 3 точки

Отборът на Франция спечели 3-те точки в двубоя с Австралия от група „С“. „Петлите“ не впечатлиха, но „клъвнаха“ 3 точки след успех с 2:1.

Резултатът беше открит в 58-ата минута. Тогава Антоан Гризман падна в наказателното поле на Австралия след съприкосновение с противников бранител, като първоначално реферът Андрес Куня даде знак играта да продължи, но след това прегледа видеоповторенията и реши да отсъди дузпа, което беше правилното решение.

Гризман реализира наказателния удар, но само четири минути по-късно Самюел Юмтити игра с ръка в своето наказателно поле и австралийците на свой ред получиха право да изпълнят дузпа. Миле Йединак бе безгрешен от бялата точка и изравни резултата.

По всичко изглеждаше, че тимът на Дидие Дешан ще започне с фалстарт, но в 80-ата минута изстрел на Пол Погба се отби в защитник на Австралия и прехвърли Матю Райън, след което тупна около головата линия. Тук технологиите отново бяха в полза на французите и реферът даде сигнал за гол. До края не паднаха повече попадения и Франция спечели с 2:1, за да започне успешно участието си в Русия.

В другия мач от групата Дания наказа пропуските на Перу и спечели двубоя с 1:0. Южноамериканският тим водеше играта в по-голямата част от двубоя и може да съжалява, че започна участието си на Мондиала с поражение. През първата част възпитаниците на Рикардо Гарека доминираха напълно, а най-добрият им шанс за гол дойде точно преди почивката, когато за втори път през деня бе отсъдена дузпа след консултация със системата за видеоповторения. Кристиан Куева обаче изпълни много слабо наказателния удар и прати топката далеч над вратата. Датчаните започнаха по-силно втората част и успяха да нанесат своя удар в 59-ата минута, когато Кристиан Ериксен изведе с отличен пас Юсуф Поулсен, който не сбърка, останал очи в очи с вратаря на перуанците Педро Гайесе. В оставащите минути играчите на Перу потърсиха изравнителния гол, но Каспер Шмайхел се намеси умело в няколко ситуации и опази вратата си.