Пиронкова стартира с победа в Париж

0
Bulgaria's Tsvetana Pironkova serves to Russia's Maria Sharapova during the second round match of the French Open tennis tournament at the Roland Garros stadium, in Paris, France, Wednesday, May 28, 2014. Sharapova won 7-5, 6-2. (AP Photo/David Vincent)

Българката победи 22-а в схемата Барбора Захлавова Стрицова от Чехия със 7:6(5), 6:2 за 1:35 час.

В мача имаше цели десет пробива, като българката направи шест и допусна четири. Двете спечелиха подаванията си в първите два гейма на мача, след което се стигна до пет поредни пробива. При 5:4 чехкинята сервираше за първия сет, но загуби подаването си. След това се стигна до тайбрек, в който се игра равностойно до 5:5 преди Пиронкова да спечели следващите две точки. Така след 61 минути тя поведе в резултата. В началото на втория сет двете си размениха по един пробив, но след 2:2 българката спечели следващите четири поредни гейма и стигна до успеха.

Във втория кръг българката ще играе срещу победителката от мача между Дениса Алертова (Чехия) и квалификантката Джоана Конта (Великобритания).