„Порто“ запази интригата преди реванша с „Рома“

0

„Рома“ победи с 2:1 като домакин в първи мач между двата тима от осминафиналите на Шампионската лига, но „Порто“ запази интригата преди реванша.

На два пъти за „вълците“ се разписа Николо Дзаниоло, но резервата Адриан Лопес вкара ценен гол на чужд терен и съхрани надеждите на „драконите“ от Португалия преди реванша.

През първото полувреме двата отбора играха изключително предпазливо и нито един от двата тима не предприе излишни рискове. „Джалоросите“ все пак имаха лес превес и създадоха по-интересните ситуации пред вратата на Икер Касияс.

„Вълците“ поведоха в 70-та минута, когато Стефан Ел Шаарауи подаде към Един Джеко, който продължи към Николо Дзаниоло, а той с много премерен удар вкара топката в десния ъгъл на вратата на Икер Касияс. Николо Дзаниоло бе близо до реализирането на втори гол в мача в 75-та минута, когато стреля от малък ъгъл, но Касияс спаси.

Все пак „Рома“ поведе с 2:0 в 76-та минута, негов автор отново бе Дзаниоло. Един Джеко отправи много хубав удар от границата на наказателното поле на португалците, а топката срещна десния стълб на вратата на Икер Касияс, след това отбитата топка попадна в Николо Дзаниоло, който не пропусна да вкара в опразнената врата.

„Порто“ бързо успя да намали своето изоставане. В 79-та минута Адриан Лопес бе изведен зад отбраната на Рома, след което върна към Тикиньо Соареш. Соареш се опита да стреля, но вместо това се получи страхотен извеждащ пас към Адриан, който след това прати топката във вратата на Антонио Миранте.

„Порто“ можеше да изравни резултата в 83-та минута, когато след удара на Ектор Ерера от разстояние, топката профуча на сантиметри встрани от левия стълб на вратата на Антонио Миранте.