Пред празни трибуни „Дунав 8806“ прекърши лидера в лигата

0

dunav8806_haskovo36 Мачът се игра пред празни трибуни заради наказание, наложено на „Дунав“ от баскетболната федерация.
dunav8806_haskovo25Известна интрига имаше само в първите 2-3 минути, през които гостенките успяваха да поддържат равновесие в играта. След това сините феи взеха инициативата и до края на първата част вече имаха преднина от 12 точки, която набъбна до 23, минута при края на полувремето,
След почивката русенки снижиха темпото, но въпреки това през цялото време на двубоя поддържаха разликата двуцифрена.
dunav8806_haskovo11Пореден силен мач направи Жаклин Златанова, която записа дабъл-дабъл от 20 точки и 14 борби, по 18 точки за успеха добавиха Виолина Кочева и Радостина Димитрова. dunav8806_haskovo-larrie48Първи 5 минути с екипа на „сините феи“ записа Лари Уйлямс, като през това време реализира 2 точки и спечели една борба.
За гостенките от „Хасково“ най-полезна беше Олга Дубровина, която вкара 29 точки, а Порша Харис записа 18 точки и 14 борби.