„Реал“ (Мадрид) е първият финалист в Шампионска лига

0
„Реал“ (Мадрид) е първият финалист

Носителят на трофея в последните две години „Реал“ (Мадрид) е първият финалист в Шампионска лига след равенство 2:2 с „Байерн“ (Мюнхен) на “Сантяго Бернабеу”.

В първия мач в Германия „белият балет“ се наложи с 2:1 и с общ резултат 4:3 продължава напред. Мадридчани обаче имаха истински късмет, тъй като бяха подложени на истинска обсада от своя съперник, а Кейлор Навас бе главен герой със своите спасявания. На отсрещната врата пък Свен Улрих бе големият грешник, след като допусна нелеп гол във вратата си за 2:1.

Играчите на „Байерн“ определено могат да съжаляват доста, тъй като изиграха страхотен мач и бяха много близо до това да детронират „белите“ от европейския връх. Срещата започна по мечтания начин за баварците, които откриха резултата още в 3-тата минута чрез Джошуа Кимих. В 11-ата минута обаче Марсело даде чудесен пас в наказателното поле и Бензема с глава се разписа за 1:1.

До края на първото полувреме двата тима продължиха на много високи обороти, но гостите определено създадоха повече ситуации пред Кейлор Навас. Все пак полувремето завърши при този резултат. При подновяването на играта за втората част, домакините получиха огромен подарък от стража на Байерн Свен Улрих, който направи непростима грешка и позволи на Бензема да изведе Кралския клуб напред с втория си гол в мача. Въпреки негативния развой, играчите на Юп Хайнкес не се предадоха и продължиха да се борят в търсене на обрат. Това даде резултат в 63-тата минута, при която Хамес Родригес наказа бившия си клуб, изравнявайки за 2:2, с което немският тим се доближи само на гол от класиране за финала. До края на срещата обаче, баварците така и не успяха да пробият за трети път изигралия страхотен мач днес Кейлор Навас, който със своите решаващи намеси запази резултата непроменен и така „белите“ ще имат възможността да се борят за 13-а титла на Европа. Във финала те ще срещнат победителя от сблъсъка между Рома и Ливърпул.