„Реал“ (Мадрид) надигра „Гремио“, защити световната си купа

0
„Реал“ (Мадрид) ) надигра

„Реал“ (Мадрид) надигра южноамериканския шампион „Гремио“ с 1:0 и защити титлата от Световното клубно първенство.

Единственият гол в двубоя, който се игра в Абу Даби, отбеляза звездата на Кралския клуб Кристиано Роналдо в 53-тата минута от пряк свободен удар. През целия двубой тимът на Зинедин Зидан имаше надмощие, докато съперникът му от Бразилия не успя да отправи нито един точен удар към вратата на Кейлор Навас. През първата част добри шансове се откриха пред Иско и Бензема, но те не вкараха.

По този начин „Реал“ запази трофея си от миналата година и за втори пореден път стана шампион на света. За испанския клуб това бе пети трофей за 2017-та година, след като те спечелиха титлата в Ла Лига, Шампионска лига, Суперкупата на Европа и Суперкупата на Испания.

Роналдо пък се изравни по брой на вкараните голове през годината с Лионел Меси и Роберт Левандовски. Тримата имат по 53 вкарани гола за календарната 2017 година.