„Реал“ на крачка от трети пореден финал в ШЛ

0
трети пореден финал

„Реал“ (Мадрид) постигна изключително ценна победа с 2:1 при гостуването си на „Байерн“ (Мюнхен) в първия полуфинален сблъсък помежду им в Шампионската лига и направи огромна крачка към трети пореден финал в турнира. Баварците има за какво да съжаляват, тъй като пропуснаха куп положения в двубоя и заслужаваха да постигнат по-добър резултат. През почти целия двубой „Байерн“ бе по-активният тим на „Алианц Арена“, но играчите на Юп Хайнкес направиха твърде много пропуски пред Кейлор Навас и в крайна сметка бяха наказани от своя съперник, който показа изключителна ефективност пред гола.

Джошуа Кимих даде преднина на баварците в 28-ата минута, след като получи отличен извеждащ пас от Хамес Родригес. Бранителят напредна в половината на „Реал“ и опита да центрира в наказателното поле, но вместо това изпрати топката към вратата, с което изненада Навас и тя влетя в мрежата.

В следващите минути домакините продължиха да доминират, но пропуски на Рибери ги лишиха от втори гол. Така, вместо да водят с комфортен аванс на почивката, в 44-ата минута „Байерн“ получи гол при една от редките възможности на „Реал“. Даниел Карвахал центрира отдясно, топката размина няколко играчи на двата тима и накрая попадна в Марсело, който без подготовка разстреля Свен Улрих за 1:1.

Малко след подновяването на играта испанският тим изненадващо стигна до пълен обрат. В негов автор се превърна резервата Марко Асенсио, който бе изведен на чиста позиция от Лукас Васкес. Сериозна вина за гола носи и бранителят на „Байерн“ Рафиня, който допусна сериозна грешка при изнасянето на топката. До края на мача „Байерн“ се впусна в непрестанни атаки в търсене поне на изравнителен гол, но липсата на късмет и отличните изяви на Кейлор Навас ги лишиха от това. Срещата завърши с победа за „Реал“, който се доближи изключително близо до пореден финал в най-комерсиалния клубен турнир.

Реваншът е след седмица на „Сантяго Бернабеу“.