Резил на Герена, „Вадуц“ изхвърли „Левски“ от Лига Европа

0
„Вадуц“ изхвърли „Левски“

„Левски“ записа една от най-срамните страници в историята си. „Сините“ отпаднаха още в първия квалификационен кръг на Лига Европа, след изключително посредствен мач на стадион „Георги Аспарухов“ срещу непретенциозния тим на „Вадуц“ (Лихтенщайн).

„Сините“ спечелиха с 3:2 реванша в София срещу „Вадуц“, но това бе изключително недостатъчно, защото загубиха първата среща с 0:1.

Заради двата гола на чужд терен отборът от Лихтенщайн продължава напред в турнира. Делио Роси бе изпратен със скандирания „оставка“. След последния съдийски сигнал феновете счупиха седалки в сектор „В“ и ги хвърлиха по посока на тунела.

Възпитаниците на Делио Роси започнаха срещата доста активно, но бяха попарени в 25-ата минута, когато голмайсторът от първия мач Мохамед Кулибали отново се разписа с изстрел от границата на наказателното поле, за да даде преднина на гостите. Играчите на Левски отговориха бързо и десет минути по-късно Серджиу Буш изравни с точен удар по земя след добра асистенция на Габриел Обертан.

„Сините“ започнаха много обещаващо втората част, след като още в 53-тата минута Аймен Белаид се разписа за 2:1, но само минути по-късно Игор Тадич възстанови равенство след груба грешка на влезлия на почивката вратар Мартин Полачек.

Възпитаниците на Делио Роси изглеждаха объркани, но можеха да се върнат в мача в 75-ата минута, когато получиха право да изпълнят дузпа след доста спорно нарушение срещу Буш. Румънецът обаче пропусна наказателния удар, а домакините стигнаха до трети гол едва в 85-ата минута след страхотен далечен удар на Жерсон Кабрал.

До края играчите на „Левски“ не успяха да стигнат до нов гол и отпаднаха от Лига Европа в един от най-позорните мачове в историята на клуба.