„Рома“ „помогна“ на „Барса“ с два автогола

0
два автогола

„Барселона“ направи важна крачка към класиране на полуфиналите на Шампионската лига, след като победи „Рома“ с 4:1 у дома.
„Вълците“ помогнаха с два автогола за изразителния успех на домакините. В опита си да се намеси решително в наказателното поле, капитанът на „вълците“ Даниеле Де Роси прати в 38-та минута топката в собствената си врата за 1:0 в полза на каталунците.
10 минути след почивката Костас Манолас също порази собствената си врата, за да удвои преднината на „Барса“. Гръцкият централен защитник беше лошо пласиран, засичайки центриране.
В 59-ата минута „Барселона“ вече водеше с 3:0, след като Жерар Пике се разписа от непосредствена близост. Надеждите на „Рома“ се върнаха в 80-ата минута, когато Един Джеко вкара почетното попадение за „вълците“, намалявайки на 3:1, но три минути преди края Луис Суарес оформи крайното 4:1.
Гостите от Рим играха добре и могат да имат претенции към рефера, както и към себе си. На два пъти реферът не посочи бялата точка в полза на „вълците“ за нарушения срещу Един Джеко и Лоренцо Пелегрини.