Русенци представят България на европейското по акробатика

0

Състезателите на АК „Локомотив-Русе“ ще участват във възрастовата група 12-18 години. Квалификациите са на 25 и 26 септември, а финалът – на 27 септември.

Русенците са дебютанти в най-голямото състезание на стария континент и отиват с амбициозната задача да влязат във финала, а оттам нататък да постигнат максимално добро класиране.

До този момент Светослав и Мартин са участвали в няколко международни турнира, в които са се класирали в призовата тройка. През м. май тази година те спечелиха три златни медала на международния турнир в град Варна, който се проведе заедно със Световната купа по спортна гимнастика и акробатика. Участваха и на турнири в Италия и Германия, където бяха без конкуренция. На тези състезания те обиграха новата програма, с която ще участват на ЕП.