Русия на крачка от 1/8-финалите, Египет стяга багажа

0
стяга багажа

Русия се доближи максимално до осминафиналите на Световното първенство, след като победи Египет с 3:1 във втория си мач на шампионата. На другия полюс е отборът на Египет, който на практика загуби шансове за следващата фаза и трябва да стяга багажа за връщане към Земята на фараоните.

В първия си мач на Световното Русия разби Саудитска Арабия с 5:0, а в Санкт Петербург тази вечер възпитаниците на Станислав Черчесов отново демонстрираха самочувствие и ефективност в атака, за да стигнат до успеха. През първата част играта бе равностойна, като и двата тима трудно стигаха до чисти голови положения.

Само две минути след почивката капитанът на Египет Ахмед Фатхи си отбеляза автогол, докато се опитваше да блокира удар на Роман Зобнин. Това попадение даде крила на домакините, които в следващите 15 минути отбелязаха нови два гола, дело на Денис Черишев и Артьом Дзюба. Египтяните стигнаха до почетен гол в 73-та минута, когато звездата на тима Мохамед Салах реализира дузпа, отсъдена за нарушение на Зобнин срещу самия него. В оставащите минути не паднаха повече голове и Русия спечели двубоя с 3:1.

По този начин домакините на Мондиал 2018 вече имат шест точки и почти сигурно ще продължат към осминафиналите, докато Египет на практика загуби шансове да преодолее груповата фаза. В последния си мач от група А в понеделник от 17:00 часа Русия среща Уругвай, а по същото време Египет се изправя срещу Саудитска Арабия.