Русия прегази Саудитска Арабия на старта на Мондиал 2018

0
Русия прегази Саудитска Арабия

Русия прегази Саудитска Арабия с 5:0 в мач от група „А“ на старта на Мондиал 2018. Точни за „Сборная“ на стадиона в Лужники бяха Газински, Черишев на два пъти,  Дзюба и Головин.

В 12-ата минута, след центриране на задната греда на Головин, Газински се извиси над всички и с глава прати топката в мрежата на Абдула Ал Маюф за 1:0.

Възпитаниците на Станислав Черчесов продължиха да натискат и 4 минути по-късно имаха възможност да удвоят, но ударът на Дзагоев срещна тялото на защитник на Саудитска Арабия. Все пак това стана факт в 43-тата минута. Денис Черишев, който се беше появил в игра само 20 минути по-рано, се възползва от подаване в наказателното поле, финтира саудитски защитник и не остави шансове на Ал Маюф с прострелен изстрел.

И след почивката „Сборная“ продължи да диктува развоя на събитията на терена, резултатът стана класически едва в 70-ата минута. Това стори с глава влезлият като резерва нападател на „Зенит“ Артьом Дзюба с едно от първите си докосвания на топката. В последната минута на редовното време Денис Черишев вкара второто си попадение в мача и общо четвърто за „сборная“ с прекрасен гол. Последния „пирон в ковчега“ на „шейховете“ вкара Александър Головин в последните секунди на добавеното време.

Другите два отбора в групата са Египет и Уругвай, които играят утре.