С 10 души ЦСКА не издържа срещу „Копенхаген“, загуби с 1:2

0
с 10 души

ЦСКА-София загуби с 1:2 при домакинския си мач с датския „Копенхаген“ в среща от трети квалификационен кръг на Лига Европа.

50 минути „армейците“ играха с 10 души, след като малко преди края на първото полувреме арбитърът Барт Вертентен от Белгия показа директен червен картон на Божидар Чорбаджийски.

Пред пълните трибуни на Националния стадион „Васил Левски“ „червените“ започнаха много добре срещата, повеждайки още в 15-ата минута чрез новото попълнение Мауридес. Бразилският нападател реализира поредния си гол след идването си в тима, завършвайки бърза контраатака започната от Кирил Десподов.

Малко преди края на първата част обаче дойде повратният момент в мача. В 41-ата минута един от лидерите на „армейците“ – Божидар Чорбаджийски бе изгонен с директен червен картон за удар без топка срещу противников играч. Този факт наклони сериозно везните в полза на гостите, които след почивката успяха да осъществят пълен обрат.

В 64-ата Денис Вавро изравни след страхотен шут от повече от 20 метра, с който разстреля Черниаускас за 1:1. Десет минути по-късно датчаните стигнаха до второ попадение, което дойде от дузпа, отсъдена за нарушение на Десподов срещу Бойлесен. С изпълнението на 11-метровия наказателен удар се зае Кенан Кодро, който за крайното 2:1 в полза на Копенхаген.

Реваншът между двата тима е след седмица на 38-хилядния стадион „Паркен“ в датската столица.