С 10 сърцати футболисти „Дунав“ изпусна „Септември“

0
10 сърцати футболисти

Макар че повече от час играха с намален състав, футболистите на „Дунав“ завършиха наравно – 2:2 с отбора на „Септември“ в среща от втория кръг в плейофите. 10 сърцати футболисти на русенския тим не само че бяха равностойни на съперника, но и при малко повече шанс можеха да се поздравят с победата.

Гостите поведоха в шестата минута. Кристофър Мадиангу се измъкна само срещу стража на „Дунав“, преодоля го и на празна врата откри. В 31-ата минута „Дунав остана с човек по-малко на терена, след като Христо Попадийн бе изгонен след два жълти картона. Само 2 минути по-късно обаче възпитаниците на Людмил Киров се върнаха в мача. Фирцулеску намери Исаевски на тъча, а той от своя страна преодоля защитник на „Септември“ и пусна успоредно голлинията. Светослав Ковачев засече топката и изравни – 1:1.

В 39-ата минута „Дунав“ поведе, след Гол на Исмаил Иса, който засече от въздуха центриране на Исаевски от левия фланг.

Пет минути след началото на второто полувреме „Септември“ успя да изравни след гол на Стилиян Николов, който получи добро подаване от Галчев и с удар от движение матира Макенджиев.

До края на двубоя двата тима трудно достигаха до голово положение пред противниковата врата. Въпреки численото си преимущество на терена футболистите на „Септември“ не успяха да сътворят нищо запомнящо се. В 88-ата минута дунавци организираха много добра атака, която завърши с удар на Деян Димов, но Янко Георгиев успя да парира.