С безлична игра „Дунав“ инкасира тежка загуба в Русе

0

Волейболният отбор на „Дунав“ претърпя тежка загуба в Efbet Супер Волей. В зала „Дунав“ русенските волейболисти отстъпиха с 0:3 (-14, -13,-22) на „Дея спорт“ (Бургас).

В първите два гейма русенци играха вяло, отпуснато и допуснаха съперниците да доминират във всяко отношение. Единствено в третата част подсказаха за далеч по-големите си възможности и водеха в резултата до 15:11. След това гостите от Бургас постепенно наваксаха изоставането си и спечелиха чисто срещата след 25:22 и 3:0. За тима на „Дунав“ Стефан Иванов бе единственият с двуцифрен актив – 10 точки (1 блок, 1 ас, 44% ефективност в атака и 65% позитивно посрещане – +1).

След загубата „Дунав“ заема 8-о място в таблицата за класиране с 4 победи, 6 загуби и 13 точки. В последния 11-и кръг от първия полусезон русенци приемат „Берое 2016“. Мачът е в сряда,15 декември, от 17,30 часа.