С „богат урожай“ ТСК „Русе“ изпрати 2016 г.

0
С „богат урожай“

С „богат урожай“ от спортни трофеи изпратиха 2016 г. момчетата и момичетата от Тежкоатлетически спортен клуб „Русе“.

В актива на клуба са няколко европейски титли за юноши и кадети, множество медали и рекорди от държавните първенства. В присъствието на старши треньора на националния отбор по вдигане на тежести Иван Иванов и генералният секретар на федерацията Борислав Гидиков 33-ма от възпитаниците на Кристина и Радослав бяха наградени за постиженията си през изминалата година. За 20 от тях, които са носители на първи, втори или трети места от републикански и европейски форуми, имаше и парични награди.

„Изпращаме една много добра година. Положихме основата преди 10 години и резултатите вече са налице. Още в началото си пожелах след време да се радваме на русенски олимпийски медал, а тази мечта е все по-близо“, каза в приветствието си председателят на клуба доц. д-р Кирил Панайотов.

Специални премии имаше за състезателите на ТСК, които вече са неотменна част от националния отбор на България, още повече че те станаха призьори на международния подиум. Надежда – Мей Нгуен, която е носител на първи места от държавния личен шампионат, стана втора на Европейското първенство за кадетки до 17 години и се класира пета на европейското първенство за девойки, и десета на европейското за жени. Ангел Русев освен първите места в държавното първенство, стана шампион на Европейското първенство за кадети до 15 години, записвайки и рекорд в изхвърлянето. Още едно първо място на първенството на Стария континент до 15 години имаше през тази година ТСК. То е за Кристиян Йорданов, който е и държавен шампион в своята категория. Най-успешният състезател на русенския тежкоатлетически клуб стана Стилян Гроздев. Той стана първи на Европейското първенство за кадети до 17 години и европейски шампион при юношите, а на европейското първенство за мъже се класира седми, след детинска, по думите на Иван Иванов, грешка.