С човек по-малко „Милсами“ изхвърли „орлите“ от Европа

1

По този начин „орлите“ отпаднаха от най-комерсиалния евротурнир още на старта с общ резултат 1:3.
Възпитаниците на Бруно Рибейро започнаха силно и след няколко пропуска успяха да открият резултата в 27-та минута, когато добра комбинация между Кишада, Марселиньо и Вандерсон бе завършена от последния. Само минута по-късно обаче домакините отвърнаха на удара и изравниха резултата чрез Георги Андроник, който вкара с глава след добавка.
През втората част българският тим игра далеч по-слабо и нямаше идеи как да преодолее добре подредената отбрана на домакините. В 72-та минута капитанът на молдовците Андрей Кожокари получи втори жълт картон и бе изгонен, но и това не помогна на Лудогорец. До края на мача гостите продължиха да изглеждат безидейни, а при една контраатака в 89-та минута Милсами вкара втори гол чрез резервата Петру Раку.
Така Лудогорец допусна шокиращ провал и приключи с участието си в евротурнирите още през юли. Новият наставник на тима Бруно Рибейро пък записа трета поредна загуба начело на тима през този сезон.