С доза късмет: Ман Юнайтед и Аякс на финал в Лига Европа

0
С доза късмет

С доза късмет „Манчестър Юнайтед“ и „Аякс“ достигнаха финала на тазгодишното издание на турнира Лига Европа.

„Юнайтед“ се класира за финала след равенство 1:1 в реванша от полуфиналите със „Селта“ (Виго), отстрани своя съперник с общ резултат от 2:1. Другият финалист в турнира е „Аякс“, който инкасира загуба с 1:3 от „Олимпик“ Лион, но с по-добри параметри от двата двубоя ще спори за трофея в турнира.

Фелайни откри за „Юнайтед“ в 17-ата минута, но испанците изравниха резултата с попадение на Ронкалия в 85-ата минута. „Селта“ пропусна златен шанс в края на двубоя, а тимовете играха и за няколко минути в намалени състави, след като Ронкалия и Баи бяха изгонени за сбиване.

Младите надежди на „Аякс“ показаха типичната за възрастта си непостоянност и трепериха много, но устискаха мястото си във финала. Мнозина очакваха след победата с 4:1 на „Амстердам Арена“ преди седмица и феноменалния футбол тогава те да нямат проблем с класирането си.

Каспер Долберг откри в 27-ата минута за холандците. Александър Лаказет върна надеждите на домакинските фенове в края на полувремето. В 45-ата мин. Той се разписа от дузпа, минута по-късно направи 2:1, след като получи топката на празна врата от Набил Фекир, след уникална грешка в защитата на „Аякс“. В 81-та минута Лион направи 3:1. Четири минути по-късно холандците останаха с човек по-малко, но домакините не успяха да се възползват от численото си превъзходство.

Битката за трофея между Манчестър Юнайтед и Аякс ще бъде на 24 май в Стокхолм.