С гол от дузпа в последните минути България измъкна „хикс“ в Кипър

0

С гол на Николай Димитров от дузпа в последните минути на двубоя България измъкна „хикс“ при гостуването си на Кипър в среща от предпоследния пети кръг в група 3 на дивизия „С“ в турнира на УЕФА Лига на нациите

Тимът на Петър Хубчев има равни точки с лидера Норвегия, който направи 1:1 при визитата си на Словения. Скандинавците обаче са с по-добра голова разлика. Кипър продължава да заема третото място с 5 точки и загуби шансове за първата позиция.

В Никозия двата тима действаха твърде предпазливо и голови положения липсваха до 24-ата минута, когато българската отбрана се пропука. Ивелин Попов загуби топката в полето на домакините, последва дълъг пас на Хараламбос Кирияку към Панайотис Закариу, който се разписа във вратата на 42-годишния Георги Петков – най-възрастния футболист, обличал екипа на националния ни отбор в официален мач.

Българите се опитаха да отвърнат на удара, но все нещо не им достигаше в завършващата фаза. На два пъти и съдията подмина нарушения, при които избраниците на Петър Хубчев имаха претенции за дузпа.

Все пак и той нямаше как да не реагира в 88-ата минута, когато Константинос Лаифис повали Ивелин Попов в наказателното поле и влезлият като резерва Николай Димитров реализира хладнокръвно от бялата точка, записвайки първия си гол с националната фланелка.

Така всичко ще се реши в последния кръг в понеделник, когато България посреща Словения, а Кипър е домакин на Норвегия.