С много мъка Григор надделя над Джазири

0
Григор Димитров отпадна на четвъртфиналите

С много мъка Григор Димитров се класира за четвъртфиналите в турнира на червени кортове в Барселона, побеждавайки Малек Джазири 7:5, 3:6, 7:6 (8).

Българинът се нуждаеше от близо три часа на корта, за да се справи с 88-ия в света. Срещата премина през множество обрати, а Димитров допусна много грешки, но все пак спечели и се реваншира за загубата си в Дубай в края на февруари.

Срещата продължи 2 часа и 50 минути, а публиката стана свидетел на множество обрати и атрактивни отигравания, които българинът и 34-годишният му съперник си размениха.

Срещата започна с бърза размяна на геймове. Първият пробив изненадващо бе в актива на тунизиеца за 3:2 след двойна грешка на българина. Григор се мобилизира и успя да се върне в мача, след като намали изоставането си в 8-ия гейм. Двамата продължиха да си разменят геймове до края на сета, когато, въпреки стабилния отпор на Джазири, българинът поведе след 7:5.

Джазири отговори светкавично – пробив в първия гейм на втория сет. Последва размяна на подавания, а Григор така и не намери пътя към изравняването. Нещо повече – Джазири успя да вземе 3 гейма на нула и изравни резултата в сетовете след 6:3.

88-ият в света постигна пробив за 3:1 в третия сет. Григор обаче успя да се задържи в играта и взе подаването на съперника си, за да направи резултата 3:4, а след това и да изравни. Тунизиецът взе своя гейм, а след това поиска медицински таймаут. След подновяването на играта двамата продължиха без пробиви, а третият сет се реши в тайбрек, в който българинът се наложи с 10:8.

В четвъртфиналите Димитров ще срещне победителя от мача между Пабло Кареньо Буста и Адриен Манарино.