С ранен гол Португалия надви Мароко, Роналдо подобри 62-годишен рекорд

0
С ранен гол

С ранен гол на Кристиано Роналдо Португалия победи Мароко с 1:0 в среща от втори кръг в група В на Световното първенство в Русия.

В 4-ата минута Моутиньо центрира в наказателното поле, където Роналдо се измъкна от опеката на Да Коща и простреля с глава Мунир за 1:0. Това бе четвърти гол на аса на Реал Мадрид на това първенство и негов 85-и за Португалия. С попадението португалецът подобри 62-годишния рекорд на унгарската легенда Ференц Пушкаш, ставайки европеецът с най-много голове с националната фланелка на страната си.

Играчите на Мароко опитаха да отговорят бързо и наложиха натиск, но трудно стигаха до чисти голови положения, а португалците бяха безидейни в атака и се задоволяваха да се отбраняват.

След почивката натискът на африканския тим се усили, като най-близо до гола бе Юнес Белханда, но ударът му с глава бе отразен по страхотен начин от Руй Патрисио. Патрисио се отчете с още няколко добри изяви, за да откаже мароканците, които в крайна сметка не успяха да отбележат гол във втори пореден мач и двубоят завърши с победа с 1:0 за Португалия.

Успехът запазва шансовете на „мореплавателите“ да продължат на 1/8-финалите, докато за мароканците втората загуба означава резервиране на билети за връщане в родината.

В последните мачове в групата Португалия среща Иран, а Мароко ще се изправи срещу Испания.