Съдийска тесла за „Дунав“, рамо за ЦСКА-София

0
Съдийска тесла

Здрава съдийска тесла за „Дунав“ и също съдийско рамо за ЦСКА-София донесоха победата с 2:0 на столичния тим в мач от 23-тия кръг на първенството на Първа лига, игран на Градския стадион в Русе.

При това не веднъж. В 34-ата минута арбитрите зачетоха гол с ръка на Каранга за „армейците“. Георги Кабаков и помощникът му на голлинията „не видяха“, че след удар на Малинов топката се отклони от ръката на бразилеца и влетя във вратата на „Дунав“. Русенци протестираха пред рефера Кабаков, но той остана безмълвен.

Две минути след попадението пък Кабаков спести „нарисуван“ директен червен картон на Чорбаджийски, който буквално нокаутира Шопов с юмрук. За това сигнализира и съдията зад вратата, но Кабаков не се съобрази с него и вместо да отсъди задължителната в такива моменти дузпа и да покаже на капитана на столичани пътя към съблекалнята, се задоволи само с жълт картон.

Нервите бързо ескалираха, като играчите на двата отбора се насочиха към вратарското поле на ЦСКА, където първо Кристиян Малинов и Бранимир Костадинов се счепкаха и дърпаха за фланелките. После избухна и жестока разпра между Николай Бодуров и Божидар Васев, които трябваше да бъдат сериозно усмирявани.

Двубоят започна с натиск на гостите, но първата сериозна опасност бе пред тяхната врата. В 7-ата минута Карагарен стреля много опасно от десетина метра, но фалцовият му шут с левия крак профуча покрай горния десен ъгъл на вратата.

Само 120 секунди по-късно „Дунав“ като по чудо не откри резултата. Русенци организираха отлична атака отляво. Карагарен центрира към Ндиайе, който изпревари Бодуров, но от 5 метра сенегалецът нацели горната греда. След още две минути пък след удар на Божидар Васев топката премина на сантиметри над напречната греда на „червената“ врата.

Така, при поделено надмощие се стигна до „рамото“, което Георги Кабаков даде на „армейците“ в 34-тата минута.

И след почивката играта продължи да бъде абсолютно равностойна, с лек превес на „Дунав“. В 53-тата минута русенци бяха близо до изравнителен гол, но Чорбаджийски го предотврати с отлична намеса. В 70-ата минута, при поредната опасна атака на „Дунав“ Бодуров като по чудо не си вкара автогол.

В последните минути дунавци се хвърлиха в масирани атаки, търсейки поне равенство в двубоя, но вместо това, във втората минута на добавеното време Едвин Анане-Джеси вкара втори гол, засичайки подаване на Каранга след бърза контраатака.