Салах клсира „Ливърпул“ на 1/8-финал в Шампионска лига

0
Три тима подпечатаха визите

Три тима подпечатаха визите си за елиминационната фаза след изиграването на последните мачове в групите на Шампионска лига снощи.

Това направиха „Пари Сен Жермен“, който победи с 4:1 „Цървена звезда в Белград“, „Ливърпул“, който надделя с 1:0 над „Наполи“ и „Тотнъм“, който стигна до ценно реми 1:1 като гост на „Барселона“.

„Ливърпул“ си осигури участие в осминафиналната фаза на Шампионската лига по драматичен начин. Мърсисайдци се наложиха с минималното 1:0 над „Наполи“ в мач от последния кръг в група 3 на турнира и завършват на второ място.

Англичаните се нуждаеха от задължителен успех, който постигнаха с гол на вездесъщия Мохамед Салах в 34-ата минута. Тимът на Юрген Клоп можеше да запише доста по-изразителна победа, но направи куп пропуски пред вратата на Давид Оспина, а Садио Мане бе с основна вина англичаните да треперят до последно за продължаването си напред. Сенегалецът на два пъти не съумя да реализира от чиста позиция.

Гостите пък бяха близо до изравнително попадение, с което да смълчат „Анфийлд“, но в третата минута от добавеното време удар на влезлия като резерва Аркадиуш Милик бе избит майсторски от стража на мърсисайдци Алисон.

В другия мач от тази трета група „Пари Сен Жермен“ разби „Цървена звезда“ с 4:1 като гост.

Всички резултати, голмайстори и класиране

Група А

„Брюж“ – „Атлетико“ Мадрид 0:0

„Монако“ – „Борусия“ Дортмунд 0:2 (0:1 Герейро 15; 0:2 Герейро 88)

Група С:

Цървена звезда – Пари Сен Жермен 1:4 /0:1 Единсон Кавани 10′, 0:2 Неймар 40′; 1:2 Марко Гобелич 56′; 1:3 Маркиньос 74′, 1:4 Килиан Мбапе 90+2’/

Ливърпул – Наполи 1:0 /1:0 Мохамед Салах 34’/

1. ПСЖ 9 11 точки
  2. Ливърпул 9 т.
  3. Наполи 9 т.
  4. Цървена звезда 4 т.

Група D:

Галатасарай – Порто 2:3 /0:1 Фелипе Монтейро 17′, 0:2 Муса Марега 42′-д.; 1:2 Софиан Фегули 45+1′-д.; 1:3 Сержио Оливейра 57′; 2:3 Ерен Дердийок 65’/

Шалке 04 – Локомотив Москва 1:0 /1:0 Алесандро Шьопф 90+1’/